Orientační ceník umělého kamene - kompaktního materiálu Solid Surface

Umělý kámen typu Solid Surface je materiál, který se vyrábí v deskách a tuto deskovinu zpracovává školený a certifikovaný zpracovatel. Cena deskoviny se liší nejen podle výrobce/značky, ale i podle zvoleného dekoru. Plné barvy (SOLID, Unicolor) bývají levnější a se zrnitostí a s kovovými odlesky cena roste.

Pro použití na kuchyňské pracovní desky je určena tloušťka deskoviny 12,7mm - na ni výrobci často poskytují i nadstandardní záruku. (Provedení pracovní desky z umělého kamene Swanstone je kvůli tloušťce materiálu odlišné. Pro další informace nás prosím kontaktujte.) Výrobci dodávají i jiné tloušťky - 6 mm, 9 mm, 18 mm a v poslední době i 3mm. Ceny "tenčích" desek jsou za m2 nižší, nicméně neklesají lineárně - nemalý podíl ceny vyráběné desky tvoří broušení povrchu, které je nutné pro všechny tloušťky desek.

Tab.1: Orientační porovnání cen vybraných značek umělého kamene Solid Surface při použití na kuchyňskou pracovní desku*

Orientační ceník umělého kamene - kompaktního materiálu Solid Surface

* Ceny za běžný metr pracovní desky zahrnují výřez na baterii, sklokeramickou desku a dřez.

Dolní hranice ceny je dána provedením čelní hrany ve tvaru "L" bez těsnící lišty. Horní hranice odpovídá provedením s podtahem, těsnící lištou 40 mm (viz. doporučené provedení).

Ceny jsou propočteny při optimálním využití desky délky 3,6 m.

Cena výrobku z umělého kamene je tvořena nejen cenou deskoviny, ale také se zde výrazně promítá cena zpracování – dělení, řezání otvorů a výřezů, lepení spojů a jejich broušení a leštění.

V případě, že máte zájem poptat cenu kuchyňské pracovní desky, kontaktujte prosím zpracovatele prostřednictvím poptávkového formuláře.

Partnerské weby: